Sukces Network Sunrise

Jesienią ubiegłego roku do Dolnośląskiej Rady Przedsiębiorczości i Nauki zwróciła się o pomoc grupa młodych ludzi ze środowiska akademickiego (Wrocław Sunrise). W trakcie spotkania przedstawili Radzie projekt, który chcą zrealizować w ramach unijnego działania 8.2.1. Działanie to ma na celu wsparcie dla współdziałania sfery nauki i przedsiębiorstw. Pomysł spodobał się Radzie. Odtąd DRPiN uczestniczyła w projekcie na każdym etapie doradzając konsorcjum. Wrocław Sunrise został ulokowany w Zespole ds Przedsiębiorczości Akademickiej pod kierownictwem profesora Piotra A. Wrzecioniarza.

Projekt „Network Sunrise”, wyrósł w trakcie funkcjonowania DRPiN i wpisał się w jej główne założenia. Prowadzony przez ludzi młodych, obdarzonych naukową fantazją, połączoną z realistyczną twórczością, przy wsparciu osób doświadczonych, kreatywnych i dążących do ewolucyjnego wprowadzania systemowych zmian z pewnością zakończy się sukcesem. Jestem przekonany, że zdobyta w trakcie trwania projektu wiedza, pozostanie na trwałe w pojedynczych osobach oraz instytucjach/organizacjach współuczestniczących, przyczyniając się do kolejnych pomysłów zmieniających pozytywnie nasz region i kraj. – mówi o Sunrise Network Marek Woron Kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC .Wszyscy zaangażowani w działania określane skrótowo „DRPiN”, przyczyniają się istotnie w budowanie potencjału społecznego Dolnego Śląska – wartości, obecnie najbardziej docenianej na świecie i najbardziej deficytowej w Polsce. Jego wzrost przełoży się na rozwój gospodarczy i podniesienie jakości życia ludzi. – dodaje.

Wiadomość z ostatniej chwili!

Po wielu miesiącach możemy ogłosić sukces! Uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego Network Sunrise otrzyma dotację na wcielenie projektu w życie. Projektodawcą jest Uniwersytet Wrocławski.  Serdecznie gratulujemy wszystkim wytrwałym i trzymamy kciuki za realizację.

Na tym etapie nie jesteśmy upoważnieni do zdradzania szczegółów projektu, ale jesteśmy pewni, że będzie o nim głośno.

3 responses to “Sukces Network Sunrise

 1. Trzeba być dumnym z Wrocławia, miasta spadkobiercy lwowsko-wileńsko-warszawskiego,
  miasta starającego się o zwycięstwo w prestiżowych konkursach, miasta znanych
  polskich startupów (Nasza-Klasa, Gadu-Gadu) i wreszcie pierwszego miasta
  o tak znanej komercyjnej z założenia jednostce badawczo-naukowej jak EIT+.

  Idea jest dobra – mamy świetny kampus naukowy i mamy dość dobre możliwości
  dla uruchamiania innowacyjnych firm/generowania pomysłów na produkty – ale te dwa
  ośrodki nie współgrają ze sobą, nauka zamyka się na nauce, biznes na przetrwaniu/gonitwie.

  Warto mówić, że przedsiębiorczość nie jest dla elit, powinna być wyzwaniem codziennym.
  Trzeba mówić kreowaniu społeczności, która wymyśli produkty – jako odpowiedź na z jednej
  strony zapotrzebowanie drugiego człowieka, a z drugiej strony jako źródło własnego utrzymania, pewien
  niezmiennik funkcjonowania w społeczności.

  I to może się udać 🙂 Trzeba trzymać kciuki 🙂

  • Luiza Jurgiel

   Będziemy trzymać kciuki i pomagać jak tylko potrafimy. Sama kończyłam wrocławską uczelnię i do końca życia będę ambasadorką wrocławskich idei

 2. Cezary Rutka

  Uważam, że dumni powinniśmy być również z inicjatorów tego projektu a są nimi studenci wrocławskich uczelni którzy potrafili zaangażować do działania wiele osób z różnych uczelni instytucji i firm. Poziom trudności można sobie wyobrazić kiedy patrzymy na partnerów: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika, WCTT, EIT+ jak im się udało pogodzić interesy pozostaje tylko ich tajemnicą. Przyznam, że do tej pory nie słyszałem o przypadku w którym studentom udałoby się pozytywnie wpłynąć na decydentów kierując ich energię na współpracę. Pewnie jednak mało słyszałem. Jeśli jest inaczej poproszę o przykłady.

  Pikanterii dodaje fakt że to było drugie podejście bo za pierwszym razem punkty konsultacyjno informacyjne łącznie z ministerialnym wprowadziło twórców tego projektu w błąd co zakończyło się odrzuceniem wniosku w pierwszym podejściu i konkluzją ministerstwa, że to nie informacja/interpretacja z punktów jest najważniejsza /nawet jeśli jest na piśmie/ tylko przepis. Tak myślę ilu z czytających, po takim przejawie systemowej niekompetencji jeszcze by próbowała ? A Oni, proszę, podnieśli się, zacisnęli zęby, zwarli szeregi i jeszcze raz zdobyli się na wysiłek odnosząc tym razem niekwestionowany sukces, co widać na liście w rankingu.

  Dlatego jestem dumny, że takich studentów mają wrocławskie uczelnie, którzy zamiast oglądać się na innych, sami potrafią pomimo przeszkód doprowadzić rzecz do końca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s