DRPiN

To regionalny odpowiednik Rady Przedsiębiorczości RP poszerzony o przedstawicieli dolnośląskich środowisk naukowych i akademickich.

Pomysł powołania Rady pojawił się już w czerwcu 2006 roku na jednym z posiedzeń Loży Dolnośląskiej Business Centre Club. Wynikał z potrzeby zintegrowania dolnośląskiego środowiska przedsiębiorców zrzeszonych w różnych organizacjach pracodawców, biznesu i przedsiębiorców i stworzenia forum, które wspólnie będzie wyrażać postulaty adresowane do przedstawicieli władzy.

Z czasem do tej koncepcji dołączona została idea wzajemnego otwarcia się na siebie środowiska biznesu i nauki, czego skutkiem będzie transfer wiedzy z nauki do gospodarki. Dolnośląska Rada Przedsiębiorczości i Nauki jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce, jej inicjatorem i pomysłodawcą jest Marek Woron, kanclerz Loży Dolnośląskiej Business Centre Club.

Struktura DRPiN jest otwarta, możliwe do realizacji są różnorakie zagadnienia zgodne z misją DRPiN,  która brzmi: „Rada zamierza brać czynny udział w realizacji wzrostu konkurencyjności Regionu poprzez innowacje oraz integrować środowiska przedsiębiorców i nauki na rzecz innowacji.”

Każda inicjatywa zbieżna z celami szczegółowymi przedstawionymi wyżej może być realizowana w strukturze DRPiN jaki i w innych miejscach z powołaniem się, za naszą zgodą, na współpracę, korzystanie z naszych  idei, inspiracji, pomocy.

Więcej o pracy zespołów roboczych w kategorii Zespoły robocze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s